فرآیند اصلاح طرح لبخند منجر به بهبود ظاهر لبخند شما از طریق یک یا چند روش مربوط به زیبایی دندان می شود که برای مثال از این روش ها می توان از روکش دندان، ارتودنسی دندان، کاشتن دندان و سفید کردن دندان نام برد.
طرح لبخند دندان وابسته به اجزای صورت شما همچون نوع پوست، رنگ مو، دندان (رنگ، پهنا، درازا، ظاهر و نمای دندان)، بافت لثه و لب ها است که برای داشتن یک لبخند ایده آل باید این اجزا در بهترین حالت ممکن باشند. اصلاح طرح لبخند برای افراد به دلایل و انگیزه های مختلف انجام می شود و به این ترتیب با توجه به ملاحظات منحصر به فرد می تواند به صورت سفارشی بر روی هر یک از اجزای مختلف صورت آنها عملیات اصلاحی انجام شود.

87023856766826413362
اصلاح طرح لبخند

در واقع اصلاح طرح لبخند راهی است برای به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر. با تقبل قیمت اصلاح طرح لبخند ، ‏روشهای اصلاح طرح لبخند ارتودنسی، لامینیت (سرامیک و کامپوزیت)و روکشهای زیبایی پیش روی شما هستند. در صورتی که دندانها نامنظم باشند با قرار دادن براکت روی دندانها در یک دوره ۶ ماهه الی ۲ساله ‏می توان آنها را مرتب کرد. اگر امکان ارتودنسی وجود نداشته باشد فقط برای منظم کردن دندانهای در معرض دید با روشهای سریع در کمتر از ‏یک ماه و گاه کمتر از یک هفته می توان آنها را منظم
کرد . این روشها با تغییر در حجم و شکل دندانها ی قدامی آنها را مرتب ‏و زیبا تر می کنند.
گاه تنها با یک تراش یا پرداخت جزئی لبه دندان ها و گرد یا صاف کردن زوایای دندان می توان بر جذابیت لبخند افزود و چهره را زنانه تر، مردانه تر و یا جوان تر نشان داد.
دندانهای جلوئی( قدامی)هر فرد خط لبخند او را تشکیل می دهند. فردی که دندانهای جلوئی اش فاصله دار،نامنظم، نسبت به خط وسط صورت نامتقارن، کج و نامرتب، شکسته و لب پریده، تیزیا دندانه داریا صاف شده و کوتاه ویا زیاده از حد بلندیا کوتاه باشد، یا در هنگام خنده لثه او بیش از حد نمایان شود یا در لبه لثه ای دندانها لبه سیاه روکش یا پرکردگی مشخص و لثه پف کرده یا به رنگ آبی یا بنفش باشد می تواند با اصلاح این ‏نواقص ظاهری جذاب و لبخندی زیبا و اعتماد به نفس بیشتری را تجربه کند.

اصلاح طرح لبخند در راستای بهبود رنگ و شکل دندان

مراجعه کننده جهت تغییر رنگ و شکل دندان ها مراجعه می کنند. با توجه به آنالیز طرح لبخند نیاز به استاندارد سازی لثه و اصلاح فرم دندان حس می شد که با درمان لولینگ لثه ها مشکل لثه ها بر طرف شده است. همچنین با لمینیت کاموزیت رنگ و شکل دندان ها ی مناسبی در راستای اصلاح طرح لبخند ایجاد شده است. درمان در کوتاه ترین زمان صورت گرفته و بهترین طرح لبخند صورت می گیرد.

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

زیبایی لبخند نیازمند  تقارن و توازن چند جانبه است . بهم ریختگی دندان ها مشکل شایعی است که به درجات مختلف در بعضی از افراد دیده می شود.به جز ایجاد مشکلات زیبایی ، نا مرتب بودن دندان ها می تواند منجر به بروز مشکلات جدی تری گردد ؛ از قبیل عدم توانایی شخص در تمیز کردن دندان ها که در نهایت به بیماری های لثه و حتی از دست رفتن دندان های سالم او می انجامد یا اختلال در جویدن که می تواند تا بروز مشکلات گوارشی هم پیش برود. درمان به هم ریختگی دندان ها با استفاده از روش های مختلف ارتودنسی انجام می گیرد.

اصلاح طرح لبخند با ونیر کامپوزیت دو فک

استفاده از لمینیت کامپوزیت جهت اصلاح طرح لبخند می باشد بیمار رنگ دندانی سفید را می خواهد پس از این روش استفاده می کند. روکش های نازک کامپوزیتی در فک بالا و پایین قرار گرفته است تا بهترین نتیجه برای بیمار حاصل شود. با استفاده از این روش فرد زیبایی پس از اصلاح طرح لبخند زیبا یی بی نظیری بدست آوردند.

اصلاح طرح لبخند در جهت نمایان شدن کمتر لثه

نمايان شدن بيش از حد لثه زمانی مشاهده می شود که بافت لثه بخش بیشتری از دندان را نسبت به حالت عادی یا مطلوب مي پوشاند. تاثیر کلی این موضوع می تواند مربوط به عدم رشد كامل دندان ها يا رشد بيش از حد قسمت قدامی فك بالا و يا لب بالای كوتاه باشد. حتی اگر شما ظاهراً از سلامت دهان برخوردار باشید و دارای دندان های سالم، متناسب و سفید در زمان لبخند باشید، نمايان شدن بيش از حد لثه می تواند لبخند شما را نازيبا كند. جهت درمان اين حالت می توان بافت اضافی لثه و حتی استخوان را با استفاده از لیزر يا روشهاي متداول جراحی حذف کرد. این تکنولوژی به ما امکان می دهد بافت لثه را به سرعت، بطور ایمن و با حداقل نگرانی برای بیمار اصلاح کنیم و به این ترتیب بتوانیم ظاهر لبخند زيبا تری داشته باشیم.

طراحی لبخند توسط روکش های کريستالی

نوعي از روکش های تمام سراميک می باشد که طول عمر بسيار بالا و زيبايی فوق العاده و کيفيت مطلوب دارند. همانند روکش های زيرکونيا ظاهری فوق العاده دارند که شباهت بی نظير با دندان هاي طبيعی را دارا می باشند. در اين نوع روکش ها، بازسازی ظاهر شفاف و ترانسلوسنت مينای طبيعی دندان در عين مقاومت بالا، صد در صد امکان پذير ميباشد. اين روش يک انقلاب در زمينه ساخت و طراحی روکش های دندانی در دندانپزشکی می باشد. این روش طراحی لبخند باید دندان کاملا تراش بخورد . در مورد دندانهایی که کاملا نامرتب می باشند و یا دارای تغییر رنگهای شدید می باشند و یا تحت درمان ریشه ( عصب کشی ) قرار گرفته اند مناسب تر می باشد.

 اصلاح طرح لبخند با بستن فاصله دندان

داشتن دندان های نامرتب و با فاصله موجب ایجاد طرح لبخند نامناسب می شود. از این رو با توجه به اهمیت زیبایی فرد برای اصلاح طرح لبخند خود به دندانپزشکی مراجعه می کند. ، بعد از آنالیز اندازه های دندانی و مشابه سازی موقت دندانی با ونیر کامپوزیت اطمینان حاصل شد که طول دندانها کوتاه است . علاوه بر بستن دیاستم و تغییر رنگ با ونیر طول دندانها نیز افزایش می یابد و در نهایت زیبایی طرح لبخند حاصل می شود.

اصلاح طرح لبخند و جراحی فک و صورت

گاهى مشكل زيبايى لبخند مربوط به عقب يا جلوبودن فك است ، در اين شرايط نمى توان با روشهايى مثل ارتودنسى يا لامينيت موقعيت دندانها را اصلاح كرد و طرح درمان در اين مورد جراحى فك مى باشد كه در اين روش استخوان فك جابجا مى شود تا در موقعيت ايده ال قرار گيرد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

فهرست

You cannot copy content of this page

مشاوره رایگان